Kurumsal

Yönetim Kadrosu

İdris KÜPELİ

İcra Kurulu Başkanı (CEO)

Yönetim Kadrosu

ABD Florida International University’de Finans ve İşletme çift anadal lisans eğitimi sonrası, ABD Miami University’de aynı bölümler üzerine yüksek lisans programını (MBA) tamamladı. Kariyerine Laurel Oak Financial Services şirketinde başladı. 2005-2009 yılları arasında ABD Morgan Stanley’de Direktör pozisyonunda çalıştı ve ardından 2009-2012 yılları arasında ABD Miami’de bulunan NextEra Energy’de Proje Direktörü olarak devam etti. 2012 yılında Türkiye’ye dönerek, Türkiye ve Azerbaycan’ın bugüne kadar başarı ile yürüttükleri enerji alanındaki en önemli projelerinden biri olan TANAP, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde, Proje Finansmanı ve Ticaret Direktörlüğü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü. Ardından, SOCAR Türkiye’nin Yatırımlardan Sorumlu Grup Başkanlığı (CIO) görevini yürüttü.

Küpeli, 2018 yılı itibarıyla Aydem Enerji’de İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Aydem Yenilenebilir Enerji’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

Engin KAVAS

Yönetim Kurulu Üyesi

kurumsal yönetim

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede Bilişim Sistem Analizi yüksek lisans programını tamamladı.

Kariyerine 1997 yılında başlayan Kavas, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında farklı sektörlerde bilgi teknolojileri yöneticiliği pozisyonlarında çalıştı.

2012-2015 yılları arasında Alliance Healthcare şirketinde 4 ülkeden sorumlu Bilgi Teknolojileri Bölge Direktörlüğü görevini üstlendi. BMC Otomotiv’de yaklaşık 3 yıl boyunca yürüttüğü BT Direktörlüğü görevinden sonra, 2017-2019 yılları arasında SOCAR Türkiye’de BT Grup Direktörlüğü yaptı.

Kavas, 2019 yılı itibarıyla AYDEM Enerji Bilgi Teknolojileri Grup Direktörü olarak görev almaktadır. 2022 yılı Mayıs ayı itibarıyla AYDEM Enerji grup şirketi olan GDZ Enerji Yatırımları yönetim kurulu üyeliğine atanmıştır.