Bilgi Teknolojileri Grup Direktörümüz Engin Kavas, IDC Türkiye Dijital Dönüşümün Liderleri 2021 Listesi’nde

duyuru
28.12.2021

Aydem Enerji Bilgi Teknolojileri Grup Direktörümüz Engin Kavas, Türkiye bilişim sektörüne yön veren yöneticilerden oluşan "IDC Türkiye Dijital Dönüşümün Liderleri 2021 Listesi”nde yerini aldı. Kavas’ın IDC Dijital Dönüşüm Liderleri 2021 Kitabı’nda yer verilen, pandemi döneminde dijitalleşme ve liderlik ile ilgili değerlendirme yazısına aşağıda bulabilirsiniz.

Enerjide Değişim Rüzgarları

Aydem Enerji BT Grup Direktörü Engin Kavas “Pandemi dönemi dijital teknolojilerin kullanımını olağanüstü ivmelendiren bir etki yarattı.“ dedi.

COVID-19 ile Yaşanan Değişim

Aydem Enerji, Türkiye’nin ilk ve öncü entegre enerji şirketi. Elektrik enerjisi üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği konusunda hizmet veriyoruz. Enerji sektörü, salgına rağmen faaliyet göstermesi gereken kritik sektörlerden biriydi. Dijital olgunluk seviyemizi arttırma adına, 2020 yılı için iş planımıza aldığımız birçok yenilikçi dijital hizmet ve ürün projelerini, bu dönemde hızla devreye aldık. Pandemi dönemi dijital teknolojilerin kullanımını olağanüstü ivmelendiren bir etki yarattı. Bu etkiyi yalnız kendi çalışma düzenimizde değil, müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerde, resmi kurumlar ve tedarikçilerimiz gibi diğer paydaşlarla olan süreçlerimizde de gördük. Bugüne kadar bu dönüşümle gelen ihtiyaçlara Aydem Enerji olarak hızla cevap verdik.

Salgının yarattığı olumsuz koşullara rağmen, Bilgi Teknolojileri ekibi olarak hem müşterilerimiz, hem çalışanlarımız, hem de farklı iş disiplinlerimize cevap verebilen bir dizi farklı projeden oluşan, yenilikçi dijital dönüşüm proje portföyümüzle, IDC CIO Ödülleri’nde Future Of Work – Borderless Organisation (Geleceğin Çalışma Şekli – Sınırları Olmayan Organizasyon) kategorisinde birincilik ödülünü kazandık.

Gelecek Dönem Planları

Bilgi Teknolojileri olarak, grup şirketlerimizdeki tüm iş birimleriyle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Odağımızda yine iş hedeflerimizi gerçekleştirmek için gerekli olan yenilikçi teknolojilerden oluşan geniş bir proje yelpazesi olacak. Bu sayede kurumumuzun hedeflerine ulaşması için gereken tüm teknoloji imkânlarını paydaşlarımıza kazandıracağız.

Üst Yönetim

Desteği Bilgi Teknolojileri stratejilerinin iş stratejileri ile uyumu ve iş stratejilerine katkısı tüm üst yönetim ekibimiz açısından çok kritik. Bilgi Teknolojileri olarak tüm üst yönetim ekibimizle güçlü bir iletişim yürütüyoruz ve koordinasyonu sağlıyoruz. Bu iş birliği, yatırım önceliklerinin belirlenmesinden yıllık stratejik planlarına yapılmasına, büyük ölçekli proje kararlarının alınmasından projelerin hayata geçmesine kadar olan tüm adımlarda bize çok büyük hız ve çeviklik sağlıyor.

Güncel Kalmak İçin

Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren teknoloji zirveleri, yayınlar ve araştırmalar teknolojik gelişmeleri takip etmek ve en iyi uygulamaları görme açısından öncelikli araçlar. Pandemiyle birlikte artan, dünyadaki gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan online etkinlikler de hem zengin içeriği hem de verimli zaman kullanımı açısından da oldukça faydalı oldu.

İyi bir BT Liderinin 3 Özelliği

Bence iyi bir BT lideri olmak için en önemli özellikler, öğrenmeye ve yeniliklere açık olmak, birlikte çalıştığınız insanlarla iyi iletişim kurup resmin bütününü görmeye çalışarak sağduyulu karar almak ve motivasyonunuzu hep yüksek tutmak, pozitif olmak.